NASZA OFERTA
E-myto - Ważne informacje


e-myto czyli elektroniczna opłata drogowa

Do wprowadzenia elektronicznego systemu opłat drogowych w Polsce pozostał niecały miesiąc. Stan przygotowań infrastruktury i personelu obsługującego system poboru opłat wskazuje, że termin 01.07.2011 nie zostanie dotrzymany. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że e-myto w Polsce będzie wprowadzone w przeciągu najbliższych miesięcy. Dlatego też poniżej przedstawiamy kilka informacji szczególnie pożądanych przez przewoźników krajowych, którzy nie mieli okazji z takich systemów korzystać.


Pobór elektronicznej opłaty administruje system viaToll i odbywać się będzie za pomocą urządzenia pokładowego viaBOX. Dzięki niemu podczas mijania na drodze bramek  - opłata będzie naliczana automatycznie. Natomiast na autostradach  pojazdy wyposażone w viaBoxy będą mogły korzystać ze specjalnych pasów szybkiego przejazdu.


Aby zarejestrować pojazd i uzyskać urządzenie można skorzystać z rejestracji on-line operatorów takich jak np. BP (banery zamieszczone na naszej stronie przekierowują do serwisu stworzonego specjalnie dla użytkowników systemu viaTool)


Wraz z zawarciem umów konieczne jest uiszczenie kaucji za każde urządzenie viaBox. 

Obowiązkiem e-myta objęte są wszystkie pojazdy od 3,5 tony dmc w tym autobusy niezależnie od dmc. Pojazdy, które nie poruszają się po płatnych drogach nie muszą być wyposażone w viaBox.


Jazda bez wymaganego urządzenia będzie sankcjonowana karą naliczaną również online. Bramownice wyposażone będą bowiem w urządzenia rozpoznające gabaryty pojazdu. W przypadku zarejestrowania przejazdu przez pojazd bez wymaganego urządzenia (brak sygnału z czujnika pokładowego) kara naliczana będzie automatycznie zgodnie z nr rejestracyjnym pojazdu.


Na zakończenie jeszcze jedna istotna uwaga, mianowicie pojazdy wyposażone w przednią szybę metalizowaną lub w całości podgrzewaną mogą przyczynić się do zakłóceń działania urządzenia viaBox, co może prowadzić do naliczania kar. W trybie odwołania będzie możliwość dochodzić niesłusznie nałożonych kar!


Reasumując. W każdym państwie w którym funkcjonuje jakikolwiek elektroniczny system poboru opłat, uruchomienie systemu nie odbyło się zgodnie z założeniami. Jego techniczna obsługa, stanowi duże wyzwanie i zapewne, zwłaszcza w początkowym okresie, będzie wymagać rzetelnej informacji od operatora. Dodatkowy problem stanowią oszuści podszywający się pod operatorów systemu o czym można przeczytać w branżowych mediach. Dlatego sugerujemy dokładną analizę ofert operatorów i weryfikowanie ich autentyczności. Pełne informacje dotyczące funkcjonowania systemu oraz sposobu rozliczeń operatora BP znajdą Państwo po kliknięciu w banery zamieszczone na naszej stronie.Zespół Doradczy

Arena 561wróć do wiadomości


Chcesz wiedzieć więcej temat odwołania viatoll ?

Sprawdź nasze doświadczenie na:


Ewidencja czasu pracy kierowców

Przygotowanie do kontroli P.I.P. lub I.T.D.

Obsługa Prawna

Szkolenia

Windykacja

Marketing


Copyright © 2010 Arena 561

Wszelkie prawa zastrzeżone

www.arena561.pl